RW81U2000FB12
Vishay Dale
Product No:
RW81U2000FB12
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES WW 200 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension -
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 Ohms
Series RW
Power (Watts) 1W