RWA100R0B
VPG Foil Resistors
Product No:
RWA100R0B
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Package:
0603
Description:
RWA100R0B 5 PPM BULK
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 Ohms
Series RWA
Power (Watts) 0.1W, 1/10W