RWM06346801JS09E1
Vishay Sfernice
Product No:
RWM06346801JS09E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
In Stock : 305
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.291" Dia x 1.327" L (7.40mm x 33.70mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 kOhms
Series RWM
Power (Watts) 8W