RWST25138C8200JB04
Vishay Sfernice
Product No:
RWST25138C8200JB04
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.102" Dia x 5.433" L (28.00mm x 138.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 820 Ohms
Series RWST
Power (Watts) 95W