RWST25168B3302JB06
Vishay Sfernice
Product No:
RWST25168B3302JB06
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.102" Dia x 6.614" L (28.00mm x 168.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 33 kOhms
Series RWST
Power (Watts) 160W