RWST50373C9101JB01
Vishay Sfernice
Product No:
RWST50373C9101JB01
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.087" Dia x 14.685" L (53.00mm x 373.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 9.1 kOhms
Series RWST
Power (Watts) 700W