S1210R-101K
API Delevan Inc.
Product No:
S1210R-101K
Package:
1210
Description:
FIXED IND 100NH 1.131A 150 MOHM
In Stock : 3051
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.131 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 100 nH
Series S1210R
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 375MHz