S121K39SL0P6TK5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
S121K39SL0P6TK5R
Description:
CAP CER 120PF 2KV SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Ratings -
Series S
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 pF