S12HS15-1WH2
HenLv Power
Product No:
S12HS15-1WH2
Manufacturer:
HenLv Power
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
User Guide
Voltage - Input (Max) 12.6V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 67mA
Voltage - Input (Min) 11.4V
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 80%
Mfr HenLv Power
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.6mm x 6.0mm x 10.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series -
Power (Watts) 1 W