S21MAC-P06MFG0-52CS
ODU
Product No:
S21MAC-P06MFG0-52CS
Description:
ODU MEDI-SNAP METAL, STRAIGHT PL
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 33V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Primary Material Metal
Operating Temperature -50°C ~ 120°C