S22L2SRGB14
Banner Engineering Corporation
Product No:
S22L2SRGB14
Description:
S22 PRO EZ LIGHT INDICATOR MULTI
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP66, IP67, IP69K
Termination Style Wire Leads
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.866" (22.00mm)
Product Status Active
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Type LED
Voltage 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 70mA