S22LGRYPQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
S22LGRYPQ
Description:
EZ LIGHT INDICATOR GRN/RED/YEL
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67, IP69K, NEMA 4X
Termination Style Quick Connect
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.866" (22.00mm)
Millicandela Rating 4.1mcd Green, 1.1mcd Red, 0.8mcd Yellow
Product Status Active
Lamp Color Green, Red, Yellow
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Type LED
Voltage 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 25mA