S22LWXXPQ
Banner Engineering Corporation
Product No:
S22LWXXPQ
Description:
S22 EZ LIGHT - 22 MM - IP67S
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency Clear
Ingress Protection IP67, IP69K, NEMA 4X
Termination Style Quick Connect
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.00mm)
Millicandela Rating 4mcd
Product Status Active
Lamp Color White
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series S22L
Type LED
Voltage 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Round
Current 25mA