S24-175-L0
Panduit Corp
Product No:
S24-175-L0
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LB 2.002'
In Stock : 450
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 50
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Tensile Strength 175 lbs (79.40 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Series StrongHold™
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Shelf Life Start -
Mfr Panduit Corp
Features UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 2.002' (610.11mm)
Package Bulk
Width 0.350" (8.89mm)
Length - Approximate 24"
Bundle Diameter 7.00" (177.80mm)