S2400BP12NF
TE Connectivity Laird
Product No:
S2400BP12NF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR BRKT 12"
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type Female
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) -
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series -
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features Cable - 305mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain 5.15dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)