Home / RF Antennas / S2403BP48RBN
minImg
S2403BP48RBN
TE Connectivity Laird
Product No:
S2403BP48RBN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR BRKT 48"
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications WiMax™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination RP-BNC
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 11.500" (292.10mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard WiFi
VSWR 1.5
Series -
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features Cable - 1.2m
Return Loss -
Package Bulk
Gain 3dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)