Home / RF Antennas / S24493DS12SMF
minImg
S24493DS12SMF
TE Connectivity Laird
Product No:
S24493DS12SMF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 2.4/5.5GHZ PANEL CAB 12"
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Applications Wi-Fi
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination SMA Female
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 0.890" (22.60mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard WiFi
VSWR 2
Series -
Antenna Type Panel
Frequency (Center/Band) 2.4GHz, 5.5GHz
Power - Max 2 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features Cable - 305mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain 3dBi, 4dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)