S24S24-1WH2
HenLv Power
Product No:
S24S24-1WH2
Manufacturer:
HenLv Power
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1W
User Guide
Voltage - Input (Max) 25.2V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 42mA
Voltage - Input (Min) 22.8V
Package / Case 4-SIP Module
Efficiency 78%
Mfr HenLv Power
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.46" L x 0.24" W x 0.39" H (11.6mm x 6.0mm x 10.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series -
Power (Watts) 1 W