S331K33X7RR63K7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
S331K33X7RR63K7R
Description:
CAP CER 330PF 3KV X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series S
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 pF