S4-0R075J1
Riedon
Product No:
S4-0R075J1
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES 0.075 OHM 5% 2W 4525
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.449" L x 0.252" W (11.40mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 75 mOhms
Series S
Power (Watts) 2W