S41X043200JP
CTS Resistor Products
Product No:
S41X043200JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Package:
0404
Description:
RES ARRAY, CONVEX, 2 RES 0402, I
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0404
Series S4x
Power Per Element 63mW