S42X083204FP
CTS Resistor Products
Product No:
S42X083204FP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Package:
1206
Description:
RES ARRAY, CONVEX, 4 RES 0603, I
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Series S4x
Power Per Element 63mW