S5-0R01J1
Riedon
Product No:
S5-0R01J1
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES 0.01 OHM 5% 4W 8230
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.819" L x 0.296" W (20.80mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 mOhms
Series S
Power (Watts) 4W