S5-681RF8
Riedon
Product No:
S5-681RF8
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES SMD 681 OHM 1% 4W 8230
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.819" L x 0.296" W (20.80mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 681 Ohms
Series S
Power (Watts) 4W