S7AH-12F2500
Bel Power Solutions
Product No:
S7AH-12F2500
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC DC CONVERTER 2.5V 30W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.78" L x 0.70" W x 0.32" H (19.7mm x 17.8mm x 8.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.6V
Control Features Enable, Active High
Series x7AH-12F
Power (Watts) 30 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 7-SMD Module
Efficiency 89%