S7AH-12F3300
Bel Power Solutions
Product No:
S7AH-12F3300
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 39W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.78" L x 0.70" W x 0.32" H (19.7mm x 17.8mm x 8.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active High
Series x7AH-12F
Power (Watts) 39 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 7-SMD Module
Efficiency 91%