S8JXG15024C
Omron Automation and Safety
Product No:
S8JXG15024C
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.87" L x 1.97" W x 3.82" H (174.5mm x 50.0mm x 97.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7 A
Series S8JX-G (150W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency 86%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Load Sharing, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC