SA101E473MAA-LF
KYOCERA AVX
Product No:
SA101E473MAA-LF
Description:
CAP CER 0.047UF 100V Z5U AXIAL
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF