SA102A4R7CAA
KYOCERA AVX
Product No:
SA102A4R7CAA
Description:
CAP CER 4.7PF 200V NP0 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 pF