SA102C222MAA
KYOCERA AVX
Product No:
SA102C222MAA
Description:
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF