SA115A222KAA
KYOCERA AVX
Product No:
SA115A222KAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2200PF 50V NP0 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF