SA17CA-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SA17CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-15
Description:
Interface
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V