Home / Crystals / SA53419BF35HDT
minImg
SA53419BF35HDT
CTS-Frequency Controls
Product No:
SA53419BF35HDT
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 19.6608 MHz