Home / Crystals / SA534440F35HLR
minImg
SA534440F35HLR
CTS-Frequency Controls
Product No:
SA534440F35HLR
Description:
CRYSTAL 44.0000MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 44 MHz