Home / Crystals / SAX2148DA4B-16.000M
minImg
SAX2148DA4B-16.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SAX2148DA4B-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000M 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Frequency 16 MHz