SBCHE41R0K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCHE41R0K
Description:
RES 1 OHM 10% 4W AXIAL
In Stock : 1021
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1 Ohms
Series SBC, CGS
Power (Watts) 4W