Home / Resonators / SBR433M920S023
minImg
SBR433M920S023
NextGen Components
Product No:
SBR433M920S023
Manufacturer:
NextGen Components
Description:
433.92MHz SAW Res. +/-100KHz 6P
User Guide
Frequency Tolerance ±100kHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Series SBR
Type SAW
Package / Case 6-SMD, No Lead
Mfr NextGen Components
Frequency 433.92 MHz
Height 0.059" (1.50mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 50 Ohms