SC2220-100
Signal Transformer
Product No:
SC2220-100
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 10UH 1.85A 130MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.85 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 10 µH