SC30100KT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SC30100KT
Description:
FIXED IND 10UH 219MA 3.7 OHM TH
In Stock : 1286
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 55 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 219 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.7Ohm Max
Inductance 10 µH
Series SC30, Sigma Inductors
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 50MHz