SC312MF-120
Signal Transformer
Product No:
SC312MF-120
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 12UH 500MA 792MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 792mOhm Max
Inductance 12 µH