SC32B-820
Signal Transformer
Product No:
SC32B-820
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 82UH 360MA 1.85OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 235mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.161" L x 0.157" W (4.10mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.85Ohm Max
Inductance 82 µH