SC3DM-331
Signal Transformer
Product No:
SC3DM-331
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 330UH 500MA 1.3OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 330 µH