SC5022FH-3R9
Signal Transformer
Product No:
SC5022FH-3R9
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 3.9UH 9A 10 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.880" L x 0.640" W (22.35mm x 16.26mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 3.9 µH