Home / Ceramic Capacitors / SCC1808N331J502TG
minImg
SCC1808N331J502TG
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Product No:
SCC1808N331J502TG
Description:
CAP CER 330PF 250V C0G/NP0 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series SCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 330 pF