SCC5D23-121
Signal Transformer
Product No:
SCC5D23-121
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 120UH 440MA 1.25OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 320mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.25Ohm Max
Inductance 120 µH