SCEP134S-4R8
Signal Transformer
Product No:
SCEP134S-4R8
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 4.8UH 9.8A 12 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 9.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.547" L x 0.547" W (13.90mm x 13.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Inductance 4.8 µH