SCIHP0724-1R0M
Signal Transformer
Product No:
SCIHP0724-1R0M
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 1UH 9A 14.2 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 200 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14.2mOhm Max
Inductance 1 µH