SCNR4012-220
Signal Transformer
Product No:
SCNR4012-220
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
INDUCTOR SMD 22UH 0.51A 790MOHM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 510mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 790mOhm Max
Inductance 22 µH