SCRH104-6R8
Signal Transformer
Product No:
SCRH104-6R8
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.6A 44 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44mOhm Max
Inductance 6.8 µH