SCRH104R-221
Signal Transformer
Product No:
SCRH104R-221
Description:
FIXED IND 220UH 700MA 756MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 920mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 756mOhm Max
Inductance 220 µH